Žabičky – Pavilon C

Učitelky žabiček: Mgr. Iva Blahová, Radka Košutová
Asistent pedagoga: Radka Podškubková
Provozní pracovnice: Nikola Zahradníčková

Pedagogickou činnost zajišťují 2 učitelky Mgr. Iva Blahová a Radka Košutová. Jako asistentka pedagoga je Radka Podškubková. Všechny se podílejí na programu systematické výchovně-vzdělávací činnosti. Provozní pracovnicí je Kikola Zahradníčková.

Cílem celoročního programu „S pranostikou žabky skáčou celý rok“ je snaha zaměřit se především na komunikaci a navazování kamarádských vztahů, vzájemnou pomoc a spolupráci. Třídní vzdělávací plán využívá činnosti s prvky hry, tvořivosti a experimentu. Jako preventivní prvek při řešení konfliktů používá společně stanovených pravidel chování a jejich dodržování s důrazem na prosociální chování.

Zaměřuje se na rozvoj pohybových dovedností včetně preventivního cvičení pro správné držení těla, zdokonalování komunikačních dovedností, předmatematických představ, jemné motoriky ruky. Součástí TVP jsou i činnosti rozvíjející děti po stránce hudební a výtvarné.

Ve třídě žabiček je 27 dětí. Provoz třídy je od 7:00 hod. do 16:00 hod. Třída je umístěna v prvním patře v pavilonu C (žabičky). Třída je nově vymalovaná, světlá a prostorná, vkusně a tematicky vyzdobena. Nábytek je výškově přizpůsoben věkové skupině dětí. Třída disponuje dostatkem volného prostoru pro hry i cvičení, jsou zde i hrací koutky, které poskytují dětem dostatek soukromí při hrách. Děti mají k dispozici dostatek hraček, didaktického vybavení, stavebnic z různých materiálů pro tvořivou hru. Všechny pomůcky se během roku snažíme doplňovat a obměňovat.

Pravidla žabiček:

1. Pozdravíme, poprosíme, poděkujeme